Z jakiego drewna robić meble do jadalni

Jeżeli marzą Ci się drewniane meble do jadalni, z pewnością zastanawiasz się, jakie  drewno wybrać, by cieszyło oko, a przy tym było trwałe. Naszym zdaniem warto postawić na takie, które Ci się podoba. W warunkach domowych dobrze przygotowane drewno nie powinno ulec zniszczeniu, pomijając urazy mechaniczne, w tym zabawy zwierzaków.

Najbardziej eleganckie, dostojne i wytrzymałe jest oczywiście drewno dębowe. Pełny brąz, szlachetne wykończenia to jego główne zalety. Trzeba jednak pamiętać o jego wysokiej cenie oraz o ciężarze. Dąb jest cięższy od innych rodzajów drewna, dlatego ewentualne przemeblowania nie należą do najprzyjemniejszych. Prawie równie twardy i ciężki jest jesion, tyle że to drewno odrobinę jaśniejsze od dębu.

Jeśli lubisz jasne kolory, w charakterze kremowym, postaw na sosnę. Wyróżnia się ona wyraźnie zaznaczonymi słojami, a także wysoką trwałością i sprężystością. Nieco bardziej stonowane są meble bukowe, które jednak wymagają wcześniejszego „zaimpregnowania“ parą wodą, co zapobiega późniejszemu odkształcaniu. Jest twarde, sztywne i wytrzymałe.

Inne stosowane  drewna pochodzą z klonu, olchy, grabu czy świerku. Różnią się od siebie stopniem twardości i kolorem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *