Jak nakryć stół na 18 urodziny (osiemnastkę)

Osiemnaste urodziny to swego rodzaju symboliczne przejście. To moment, w którym dziecko przestaje być dzieckiem a nagle staje się osobą dorosłą. To również moment, w którym zyskuje nie tylko liczne uprawnienia, ale również przejmuje za siebie odpowiedzialność. Warto ten moment w sposób wyjątkowy uczcić. Stół zastawiony dla osiemnastolatka lub osiemnastolatki, powinien być więc udekorowany na wesoło.

To stół, na którym przeplatają się akcenty dziecięce z dorosłymi. Obok symbolicznego prawa jazdy leży smoczek, a dowód osobisty leży obok butelki z mlekiem. Ważne, by podejść do tematu z dystansem i na luzie. To jest bardzo radosny moment i radosna chwila. Nie ma się czym martwić, ani o co smucić. To czas radości i zadowolenia i warto to podkreślić. Magiczne przekroczenie dorosłego wieku, to tylko symbol.

Właśnie dlatego nie ma sensu zbyt poważnie podchodzić do tematu i traktować jubilata, jako w pełni dorosłą i poważną osobę. Znacznie lepiej spojrzeć na to w ten sposób, że jest to ostatnia chwila jego dziecięcości, więc to dzieciństwo dobrze by było hucznie pożegnać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *