Jak nakryć stół na chrzciny

Chrzciny to pierwsze poważne przyjęcie najmłodszego członka rodziny. Zwykle nie jest on nim szczególnie zainteresowany, a przyjęcie organizowane jest dla zaproszonych gości, jednak warto pamiętać o tym, by ten dzień był wyjątkowy, a jego wyróżnienie przejawiało się również w sposobie nakrycia stołu. Najlepiej jeżeli jest on udekorowany przede wszystkim na biało. Wiąże się to z symboliką samego święta i okazji, na którą został przygotowany. Chrzest to wprowadzenie nowej istotki do wspólnoty chrześcijan, ale uznaje się, że ta istotka jest jeszcze bardzo niewinna i czysta.

Symbolem tego jest właśnie biały kolor. Dodatkowo można ożywić stół pastelowymi kolorami. Może to być błękit, jeżeli chrzczony jest chłopiec lub róż, jeżeli to dziewczynka. Można wprowadzić delikatne dziecięce akcenty (serwetki z wizerunkiem dziecka i temu podobne dekoracje) właśnie po to, by podkreślić, że to właśnie ten mały człowiek jest tutaj najważniejszy.

Bardzo ładnie będą też prezentowały się wiosenne, delikatne kwiaty, szczególnie tulipany, których delikatność dodatkowo podkreśla charakter uroczystości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *