Jak nakryć stół na komunię

Pierwsza Komunia to uroczystość przede wszystkim religijna i duchowa. Jednakże, nie mniej ważne jest odpowiednie ugoszczenie i przyjęcie zaproszonych gości. Trzeba poczęstować ich ciepłym obiadem, zaproponować odpoczynek. I tu właśnie pojawia się zagadnienie odpowiedniego przybrania stołu. Jak nakryć stół na komunię? Zdecydowanie powinien odnosić się tematycznie do święta. Dobrze, jeżeli zostanie nakryty na biało.

Zgodnie z symboliką religijną jest to kolor czystości, a dziecko przystępujące do komunii jest duchowo czyste. Ponadto, można wprowadzić delikatne przełamanie błękitnym kolorem, który jest delikatny, łagodny i bardzo często stosowany w dekoracjach sakralnych. Można pokusić się o obrusy lub serwetki z delikatnym motywem komunijnym, ale to trzeba bardzo ostrożnie stosować. Bardziej wrażliwi mogą się oburzyć na nadużywanie motywów religijnych.

Oczywiście wszystko powinno być bardzo lekkie, stonowane, delikatne. Z kwiatów, można zdecydować się na typowo wiosenne gatunki lub lekkie i delikatne lilie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *